Prikazani so podatki za 7. sklic Državnega zbora Republike Slovenije (2014 - 2018). Nova verzija prihaja kmalu!

Andrej Šircelj

SDS

opozicija

Osnovne informacije

Poslanska skupina: SDS
Izvoljen z 3530 glasovi v Cerknica - Logatec
Število mandatov: 2
Prejšnji status: poslanec
Izobrazba: magister znanosti
Starost: 59 let
Družbena omrežja:

Zadnje aktivnosti

24. 5. 2018
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
22. 5. 2018
26. 4. 2018
NI glasoval za Dnevni red v celoti
NI glasoval za Širitev dnevnega reda
Govoril na 62. izredna seja Državni zbor
Govoril na 62. izredna seja Državni zbor
Govoril na 62. izredna seja Državni zbor
Govoril na 62. izredna seja Državni zbor
Govoril na 62. izredna seja Državni zbor
24. 4. 2018
Glasoval PROTI Dnevni red v celoti
19. 4. 2018
17. 4. 2018
Govoril na 60. izredna seja Državni zbor
Govoril na 60. izredna seja Državni zbor
16. 4. 2018
VZDRŽAL se je glasovanja o Dnevni red v celoti
11. 4. 2018
NI glasoval za Dnevni red v celoti
10. 4. 2018
27. 3. 2018
22. 3. 2018
20. 3. 2018
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
16. 3. 2018
Govoril na 55. izredna seja Državni zbor

Prisotnost na glasovanjih sej DZ skozi čas

Prisotnost na sejah DZ

Andrej Šircelj
Povprečje
Največ
84.4660194174757%
84
87.4278698391281%
87
99.0291262135922%
Milan Brglez
99

Prisotnost na glasovanjih sej DZ

Andrej Šircelj
Povprečje
Največ
73.026973026973%
73
79.5244153569585%
80
97.6356976356976%
Simon Zajc
98

Poslanska vprašanja in pobude

12. 2. 2018
Zastavil vprašanje v zvezi z arbitražo na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
9. 2. 2018
Zastavil vprašanje v zvezi s prodajo NLB d.d. na katerega mora odgovoriti ministrica za finance.
17. 1. 2018
Zastavil vprašanje v zvezi s stališčem vlade glede regulacije kriptovalut in njihove obdavčitve na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi z vračili sredstev evropske kohezijske politike za obdobje 2007-2013 na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi s stališčem vlade glede protivladnih protestov v Islamski republiki Iran na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi z dodatkom za povečan obseg dela na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi s posledicami nesprejetja novega in celovitega Zakona o javnih financah na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi z informacijo o nedelovanju AVK s strani družbe Elta na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi s finančno inšpekcijskem nadzoru v družbi Luka Koper d.d. na katerega mora odgovoriti Vlada.
13. 10. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z izvajanjem določbe 68.a člena Zakona o davčnem postopku na katerega mora odgovoriti ministrica za finance.
25. 9. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi s podatki o pavšalistih na katerega mora odgovoriti ministrica za finance.
15. 9. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi s primerno porabo občin na katerega mora odgovoriti ministrica za finance.
7. 7. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z izvajanjem arbitražnega sporazuma na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
16. 6. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z javnofinančno vzdržnostjo projekta izgradnje drugega tira železniške proge Divača-Koper na katerega mora odgovoriti ministrica za finance.
18. 5. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z metodologijo izračuna učinka davčnih blagajn na katerega mora odgovoriti Vlada.
12. 5. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z reorganizacijo CSD na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
10. 5. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z napovedjo sprememb pavšalne obdavčitve na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi s sprejemom beguncev iz Ukrajine na katerega mora odgovoriti Vlada.
11. 4. 2017
29. 3. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi s sprejemanjem novega Zakona o javnih financah na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi s prihodnostjo EU na katerega mora odgovoriti Vlada.
17. 3. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi s prihodnostjo EU na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
15. 2. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi s skupino Cimos na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi z zgodovino reševanja oziroma prestrukturiranja skupine Cimos na katerega mora odgovoriti Vlada.
10. 2. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z delovanjem Meddržavne komisije o ureditvi pravnih odnosov, povezanih z NEK na katerega mora odgovoriti ministrica za okolje in prostor, minister za infrastrukturo.
9. 12. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z izvajanjem Zakona o zdravilstvu na katerega mora odgovoriti ministrica za zdravje.
15. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s posledicami neimenovanja članov Fiskalnega sveta na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi z uradnimi obiski predsednikov vlad na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi z obiskom ameriškega predsednika Baracka Obame v Evropi na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
Zastavil vprašanje v zvezi s kadrovanjem vlade v institucije, ki upravljajo z državnim premoženjem na katerega mora odgovoriti Vlada.
14. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s črpanjem EU sredstev na katerega mora odgovoriti Vlada.
11. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z zaustavitvijo izvrševanja državnega proračuna za leto 2016 na katerega mora odgovoriti ministrica za finance.
Zastavil vprašanje v zvezi s poslovanjem javnih zdravstvenih zavodov na katerega mora odgovoriti Vlada.
10. 11. 2016
9. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z izpolnjevanjem obveznosti do NATA na katerega mora odgovoriti Vlada.
8. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z javnim dolgom in razdolževanjem države na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi z davčnimi obveznostmi nerezidentov na katerega mora odgovoriti Vlada.
7. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z zmanjševanjem čakalnih vrst v zdravstvu na katerega mora odgovoriti Vlada.
4. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z vizijo in strategijo visokošolskega izobraževanja na katerega mora odgovoriti Vlada.
3. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s projekti povezanimi z Luko Koper na katerega mora odgovoriti Vlada.
2. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z delovanjem portalov e-davki in UJP e-račun na katerega mora odgovoriti Vlada.
14. 10. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s poslovanjem javnih zdravstvenih zavodov na katerega mora odgovoriti ministrica za zdravje.
27. 9. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z uradno razvojno pomočjo na katerega mora odgovoriti ministrica za finance.
16. 9. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z nadzorom slovenskih rezidentov v davčnih oazah na katerega mora odgovoriti ministrica brez resorja pristojna za razvoj strateške projekte in kohezijo v funkciji ministra za finance.
8. 9. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z delovanjem portalov eDavki in UJP eRačun na katerega mora odgovoriti ministrica brez resorja pristojna za razvoj strateške projekte in kohezijo v funkciji ministra za finance.
Zastavil vprašanje v zvezi s učinkovitostjo javnega sistema v Sloveniji na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi s kazalniki spodbud za delo na katerega mora odgovoriti Vlada.
31. 8. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z javnim dolgom in razdolževanjem države na katerega mora odgovoriti ministrica brez resorja pristojna za razvoj strateške projekte in kohezijo v funkciji ministra za finance.
19. 8. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z primanjkljajem državnega proračuna na katerega mora odgovoriti ministrica brez resorja pristojna za razvoj strateške projekte in kohezijo v funkciji ministra za finance.
8. 7. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z možnimi finančnimi načrti za izgradnjo drugega železniškega tira Koper - Divača na katerega mora odgovoriti minister za finance.
24. 6. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s projekti povezanimi z Luko Koper na katerega mora odgovoriti minister za finance.
10. 6. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s predlogom davčnih sprememb na katerega mora odgovoriti minister za finance.
25. 5. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z ukrepi za lajšanje dolga Grčiji na katerega mora odgovoriti minister za finance.
13. 5. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s kadrovanjem v nadzorni svet in upravo NLB d.d. na katerega mora odgovoriti minister za finance.
30. 3. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z nadzorom Urada RS za nadzor proračuna v občini Ruše na katerega mora odgovoriti minister za finance.
Zastavil vprašanje v zvezi s posredovanjem podatkov Finančni upravi s strani dr. Janeza Kocjančiča na katerega mora odgovoriti minister za finance.
22. 3. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z vplivom strukturnega primanjkljaja na javne finance na katerega mora odgovoriti minister za finance.
26. 2. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s postopkom poenostavljene pripojitve Probanke in Factor banke k DUTB na katerega mora odgovoriti minister za finance.
Zastavil vprašanje v zvezi z reševanjem migrantskih vprašanj na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
Zastavil vprašanje v zvezi z reševanjem migrantskih vprašanj na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
17. 2. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z dosežki na področju nasledstva po nekdanji SFRJ v letu 2015 in z načrti za leto 2016 na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
12. 2. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z načini in viri financiranja gradnje verskih objektov v Sloveniji na katerega mora odgovoriti Vlada.
20. 1. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z usodo arbitražnega sporazuma med Slovenijo in Hrvaško na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
6. 1. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s finančnimi posledicami izplačevanja posebnega dodatka za stalno pripravljenost na katerega mora odgovoriti minister za finance.
11. 12. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z migrantsko krizo na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
25. 11. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z deležem slabih posojil na katerega mora odgovoriti minister za finance.
Zastavil vprašanje v zvezi s povprečnino na katerega mora odgovoriti minister za finance, minister za javno upravo.
13. 11. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z begunsko krizo na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
10. 11. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s plačilom davka na motorna vozila Volkswagen na katerega mora odgovoriti minister za finance.
28. 10. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z odpadki beguncev na katerega mora odgovoriti ministrica za okolje in prostor.
Zastavil vprašanje v zvezi z ukrepi za preprečitev nalezljivih bolezni in epidemij na katerega mora odgovoriti ministrica za zdravje.
16. 10. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z vrednotenjem državnega premoženja v ožjem in širšem smislu na katerega mora odgovoriti minister za finance.
28. 9. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s štipendijami na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
18. 9. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z oceno stroškov povezanih s tako imenovano begunsko krizo na katerega mora odgovoriti minister za finance.
3. 9. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s pooblaščenimi ministri, imenovanimi iz vrst diplomatov na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
31. 8. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z javnimi razpisi na katerega mora odgovoriti minister za finance.
Zastavil vprašanje v zvezi z uporabo davkoplačevalskega denarja na slovenskih veleposlaništvih na katerega mora odgovoriti minister za finance.
28. 7. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z razdolževanjem Slovenije na katerega mora odgovoriti minister za finance.
27. 7. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z arbitražnim sporazumom na katerega mora odgovoriti Vlada.
7. 7. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s posledicami odločitev glede Grčije na katerega mora odgovoriti minister za finance.
30. 6. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s slovenskimi terjatvami do Grčije na katerega mora odgovoriti minister za finance.
19. 6. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s pridržanjem nekdanjega kosovskega premierja Ramusha Haradinaja na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve, minister za zunanje zadeve.
12. 6. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s povečanjem pooblastil pooblaščenim uradnim osebam Finančne uprave RS na katerega mora odgovoriti minister za finance.
15. 5. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s predlogom Pravilnika nujne medicinske pomoči na katerega mora odgovoriti ministrica za zdravje.
5. 5. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z ukinitvijo pošte v Rovtah na katerega mora odgovoriti minister za gospodarski razvoj in tehnologijo.
Zastavil vprašanje v zvezi z varnostnimi težavami komunikacijskega omrežja Tetra na katerega mora odgovoriti Vlada.
4. 5. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s preiskavo glede vdora v komunikacijsko omrežje Tetra na katerega mora odgovoriti minister za pravosodje.
Zastavil vprašanje v zvezi z uvedbo nove dajatve za financiranje zdravstvenega zavarovanja na katerega mora odgovoriti ministrica za zdravje.
2. 4. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s finančnimi uradi na katerega mora odgovoriti minister za finance.
25. 3. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s pripravo zakona o obdavčitvi nepremičnin na katerega mora odgovoriti minister za finance.
24. 3. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z morebitnimi spremembami političnih razmer na območju Sredozemlja na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
23. 3. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z davčnimi pregledi na slovenskih univerzah na katerega mora odgovoriti minister za finance.
17. 3. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z Javno agencijo za raziskovalno dejavnost na katerega mora odgovoriti predsednik Vlade v funkciji ministra za izobraževanje znanost in šport.
27. 2. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z problematiko beguncev na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti, ministrica za notranje zadeve, minister za zunanje zadeve.
Zastavil vprašanje v zvezi z dividendo družbe Telekom Slovenije d.d. na katerega mora odgovoriti minister za finance.
Zastavil vprašanje v zvezi s porastom stisk in duševnih bolezni na katerega mora odgovoriti ministrica za izobraževanje znanost in šport, ministrica za zdravje.
Zastavil vprašanje v zvezi z danim posojilom in poroštvom Grčiji na katerega mora odgovoriti minister za finance.
23. 1. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z javnofinančnim položajem Slovenije v letu 2016 na katerega mora odgovoriti Vlada.
29. 12. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi s projekti financiranimi v okviru programa Evropske komisije na katerega mora odgovoriti ministrica brez resorja pristojna za razvoj strateške projekte in kohezijo.
Zastavil vprašanje v zvezi z nepremičninskim trgom na katerega mora odgovoriti minister za gospodarski razvoj in tehnologijo.
Zastavil vprašanje v zvezi s proračunom za leto 2015 in delovanjem fiskalnega sveta na katerega mora odgovoriti minister za finance.
22. 12. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi z negotovim davčnim okoljem v Sloveniji na katerega mora odgovoriti minister za finance.
12. 12. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi z izvajanjem sporazumov o izogibanju dvojnega obdavčevanja na katerega mora odgovoriti minister za finance.
28. 11. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi z investicijskim programom Evropske komisije na katerega mora odgovoriti ministrica brez resorja pristojna za razvoj strateške projekte in kohezijo, minister za finance.
Zastavil vprašanje v zvezi s priporočili Računskega sodišča pri reviziji zaključnega računa na katerega mora odgovoriti minister za finance.
Zastavil vprašanje v zvezi s praznovanjem 15. letnice obstoja avstrijsko slovenske zbornice na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
14. 11. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi z ukrepi glede »agresivnega davčnega planiranja« na katerega mora odgovoriti minister za finance.
30. 10. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi s sprejemom nove Strategije zunanje politike na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
29. 10. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi z rezultati oktobrskih stres testov NLB d.d. in NKBM d.d. na katerega mora odgovoriti minister za finance.
Zastavil vprašanje v zvezi s poslovanjem DUTB na katerega mora odgovoriti minister za finance.
Zastavil vprašanje v zvezi s pričakovano obrestno mero na državno zadolževanje na katerega mora odgovoriti minister za finance.
Zastavil vprašanje v zvezi z zamudo pri implementaciji direktiv EU v slovenski pravni red na katerega mora odgovoriti minister za finance.
20. 10. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi z obiskom ruskega predsednika v Beogradu na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
30. 9. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi z načrtom zadolževanja javnega sektorja na katerega mora odgovoriti minister za finance.
Zastavil vprašanje v zvezi s programom finančne konsolidacije na katerega mora odgovoriti minister za finance.
Zastavil vprašanje v zvezi s pripravo novega zakona o davku na nepremičnine na katerega mora odgovoriti minister za finance.

Št. poslanskih vprašanj in pobud

Andrej Šircelj
Povprečje
Največ
119%
119
61.9111111111111%
62
427%
Vinko Gorenak
427