Prikazani so podatki za 7. sklic Državnega zbora Republike Slovenije (2014 - 2018). Nova verzija prihaja kmalu!

Branko Grims

SDS

opozicija

Osnovne informacije

Poslanska skupina: SDS
Izvoljen z 3748 glasovi v Kranj III
Število mandatov: 4
Prejšnji status: poslanec
Izobrazba: magister znanosti
Starost: 56 let
Družbena omrežja:

Zadnje aktivnosti

24. 5. 2018
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
Govoril na 65. izredna seja Državni zbor
22. 5. 2018
Govoril na 64. izredna seja Državni zbor
Govoril na 64. izredna seja Državni zbor
Govoril na 64. izredna seja Državni zbor
Govoril na 64. izredna seja Državni zbor
7. 5. 2018
Govoril na 63. izredna seja Državni zbor
Govoril na 63. izredna seja Državni zbor
Govoril na 63. izredna seja Državni zbor
Govoril na 63. izredna seja Državni zbor
Govoril na 63. izredna seja Državni zbor
26. 4. 2018
24. 4. 2018
Glasoval PROTI Dnevni red v celoti
19. 4. 2018
17. 4. 2018
16. 4. 2018
11. 4. 2018
NI glasoval za Dnevni red v celoti
10. 4. 2018
27. 3. 2018
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
23. 3. 2018
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
22. 3. 2018
19. 3. 2018
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
Govoril na 39. redna seja Državni zbor
16. 3. 2018
Govoril na 55. izredna seja Državni zbor
Govoril na 55. izredna seja Državni zbor
Govoril na 55. izredna seja Državni zbor
Govoril na 55. izredna seja Državni zbor
Govoril na 55. izredna seja Državni zbor
Govoril na 55. izredna seja Državni zbor
Govoril na 55. izredna seja Državni zbor
Govoril na 55. izredna seja Državni zbor
Zastavil vprašanje v zvezi z obveščanjem javnosti o prekrških in kaznivih dejanjih, ki jih storijo državljani tretjih držav na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.

Prisotnost na glasovanjih sej DZ skozi čas

Prisotnost na sejah DZ

Branko Grims
Povprečje
Največ
84.4660194174757%
84
87.4278698391281%
87
99.0291262135922%
Milan Brglez
99

Prisotnost na glasovanjih sej DZ

Branko Grims
Povprečje
Največ
57.9420579420579%
58
79.5244153569585%
80
97.6356976356976%
Simon Zajc
98

Poslanska vprašanja in pobude

16. 3. 2018
Zastavil vprašanje v zvezi z obveščanjem javnosti o prekrških in kaznivih dejanjih, ki jih storijo državljani tretjih držav na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
23. 2. 2018
9. 2. 2018
Zastavil vprašanje v zvezi z zaščito državljank in državljanov Republike Slovenije na meji z Republiko Hrvaško in Republiko Italijo na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
1. 2. 2018
Zastavil vprašanje v zvezi z nujno obnovo južne kranjske obvoznice na katerega mora odgovoriti Vlada.
19. 1. 2018
Zastavil vprašanje v zvezi z arbitražo na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
18. 1. 2018
15. 1. 2018
Zastavil vprašanje glede ukrepov vlade za zmanjšanje škode v gozdovih na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje glede drastične podražitve cene vozniškega izpita na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje glede odstranitve spomenikov zločinu in množičnim morilcem na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje glede nujne zaostritve zakonodaje glede ilegalnih migrantov na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje glede preventivnih ukrepih v primeru drugega vala migrantov na katerega mora odgovoriti Vlada.
10. 1. 2018
8. 12. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi s poročanjem o problematiki migrantskih otrok na katerega mora odgovoriti Vlada.
13. 10. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z očitno napačno ekonomsko politiko vlade na katerega mora odgovoriti Vlada.
6. 10. 2017
15. 9. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z dotokom migrantov po balkanski poti ter ukrepi za zaščito varnosti in meje na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
12. 9. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi s kriminalom migrantov na katerega mora odgovoriti Vlada.
7. 7. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z zaščito meje z Republiko Italijo ob povečanem dotoku migrantov na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
21. 6. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z nadzorom nad podeljevanjem licenc za trenerje mladoletnih oseb na katerega mora odgovoriti Vlada.
6. 6. 2017
26. 5. 2017
Zastavil vprašanje o svobodi izražanja in enakosti pred zakonom v luči prepovedi koncerta na katerega mora odgovoriti Vlada.
19. 4. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z ukrepi Vlade RS glede pričakovanega povečanja migrantskega toka na katerega mora odgovoriti predsednik Vlade.
24. 3. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z odnosom vlade do državljanov na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi s problematiko državljanov v Ročevnici, občina Tržič na katerega mora odgovoriti Vlada.
17. 3. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z ukrepanjem policije v primeru izobešanja zastav drugih držav ali nekdanjih držav oziroma pokrajin na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
16. 3. 2017
Zastavil vprašanje o nadzoru nad levičarskimi skrajneži na katerega mora odgovoriti Vlada.
20. 1. 2017
Zastavil vprašanje v zvezi z ukrepi Vlade Republike Slovenije glede migrantov na katerega mora odgovoriti predsednik Vlade.
10. 1. 2017
9. 12. 2016
Zastavil vprašanje glede državnih arhivov SFRJ, ki se nanašajo na Republiko Slovenijo na katerega mora odgovoriti predsednik Vlade.
18. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z vmešavanjem slovenske vlade v volilno kampanjo za predsednika ZDA na katerega mora odgovoriti Vlada.
15. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z internetnim prodajanjem ostankov po vojni zločinsko pomorjenih ljudi na katerega mora odgovoriti Vlada.
14. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s sporazumom EU – Turčija na katerega mora odgovoriti Vlada.
11. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z ugotavljanjem dejanske starosti mladoletnih migrantov na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje glede parlamentarnega nadzora obveščevalnih in varnostnih služb na katerega mora odgovoriti predsednik Vlade.
10. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z odgovornostjo za slab položaj otrok iz revnih slovenskih družin na katerega mora odgovoriti Vlada.
9. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z zaščito otrok na cestah – primer Hotemaže Britof na katerega mora odgovoriti Vlada.
8. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z odgovornostjo za polomijo z mednarodno arbitražo o meji s Hrvaško na katerega mora odgovoriti Vlada.
7. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z nadzorom in odgovornostjo v zdravstvu na katerega mora odgovoriti Vlada.
4. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z izsiljevanjem spletnih uporabnikov na katerega mora odgovoriti Vlada.
3. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s sodelovanjem z državami Višegrajske skupine na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi z izgradnjo obvoznic okoli Bleda na katerega mora odgovoriti Vlada.
2. 11. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z migranti, ki prihajajo v Republiko Slovenijo na katerega mora odgovoriti Vlada.
26. 10. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s simboli JLA na katerega mora odgovoriti Vlada.
14. 10. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s številom prosilcev za mednarodno zaščito in začetkom veljavnosti omejevalnih ukrepov na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
10. 10. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z nasilništvom mladoletnih migrantov na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
27. 9. 2016
Zastavil vprašanje o novih sprejemnih in nastanitvenih centrih za ilegalne migrante na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
16. 9. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z izvajanjem nadzora na schengenski meji na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
1. 9. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z ukrepi proti ilegalnim migrantom za ohranitev varnosti v Sloveniji na katerega mora odgovoriti Vlada.
23. 8. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s sodelavcem UDBE, roparjem, morilcem in rezervnim policistom Darkom Gregoričem na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
8. 7. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z varnostjo schengenske meje v luči nedavnih tragičnih dogodkov na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
23. 6. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z motnjami v preskrbi z zdravili na katerega mora odgovoriti ministrica za zdravje.
25. 5. 2016
Zastavil vprašanje glede ocene posledic napovedi Erdogana o možni blokadi dogovora med Evropsko unijo in Turčijo na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
13. 5. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z odnosi s Turčijo na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
11. 5. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s požarno varnostjo predorov na katerega mora odgovoriti minister za infrastrukturo.
15. 4. 2016
Zastavil vprašanje o številu ponudb za oddajo stanovanja migrantom na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
Zastavil vprašanje v zvezi z ukrepanjem zoper zamaskirane zagovornike migrantov na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
11. 4. 2016
Zastavil vprašanje glede financiranja terorizma na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
Zastavil vprašanje glede ocene velikosti pretoka ilegalnega denarja z migranti in nevarnostih, ki jih to prinaša na katerega mora odgovoriti minister za finance.
8. 4. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z očitnim zastraševanjem podjetnikov pri uveljavljanju njihovih zakonitih pravic na katerega mora odgovoriti minister za finance.
Zastavil vprašanje v zvezi z napovedmi Evropske komisije na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
23. 3. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z včerajšnjo novinarsko konferenco predsednika Vlade RS na katerega mora odgovoriti predsednik Vlade.
22. 3. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z ukrepanjem zoper zamaskirane zagovornike migrantov na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
11. 3. 2016
26. 2. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z vlogami za azil zavrnjenih migrantov na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
16. 2. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z vrednoticami na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi z najdbo eksploziva in droge pri migrantih na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
10. 2. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi z negativnim mnenjem policije glede varnosti nastanitve migrantov v poslopju nekdanjega Baumaxa v Šenčurju na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
22. 1. 2016
Zastavil vprašanje v zvezi s škodo za slovensko gospodarstvo zaradi migrantske krize na katerega mora odgovoriti minister za finance.
18. 12. 2015
Zastavil vprašanje o dejanskem koncu Schengena, kot smo ga poznali na katerega mora odgovoriti Vlada.
11. 12. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z gradnjo ograje na naši severni meji na katerega mora odgovoriti predsednik Vlade.
4. 12. 2015
Zastavil vprašanje o dodatnih kapacitetah za ilegalne migrante na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
3. 12. 2015
Zastavil vprašanje o aktivnostih za približevanje in vključitev v Višegrajsko skupino na katerega mora odgovoriti Vlada.
13. 11. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z dostopom do Hude Jame na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
22. 10. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s sofinaciranjem regijskih štipendijskih shem na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
16. 10. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z dostopom do Hude Jame na katerega mora odgovoriti minister za gospodarski razvoj in tehnologijo.
15. 10. 2015
Zastavil vprašanje o smiselnosti odkupa terjatev do insolventnega holdinga Sava od DUTB na katerega mora odgovoriti minister za finance.
1. 10. 2015
Zastavil vprašanje o starostni sestavi in nujni okrepitvi policije na policijskih postajah znotraj države na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
18. 9. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z dostopom do Hude Jame na katerega mora odgovoriti minister za gospodarski razvoj in tehnologijo.
17. 9. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s stroški šolanja in izobraževanja prosilcev za mednarodno zaščito in osebam z mednarodno zaščito na katerega mora odgovoriti ministrica za izobraževanje znanost in šport.
Zastavil vprašanje v zvezi z kaznovanjem podjetnikov začetnikov za prekrške na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi s Slovenijo, ki je ekonomsko najmanj svobodna država EU na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi s stroški zagotavljanja pravice do dela in zaposlovanja prosilcev za mednarodno zaščito in osebam z mednarodno zaščito na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
Zastavil vprašanje v zvezi s stroški prosilcev za mednarodno zaščito in osebam z mednarodno zaščito na katerega mora odgovoriti minister za finance.
28. 8. 2015
Zastavil vprašanje o izvajanju Schengenskega sporazuma in zaščiti ustavnih vrednot države Slovenije na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
24. 8. 2015
Zastavil vprašanje o ukrepih zaradi dokazane prisotnosti teroristov IS-a med migranti na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
17. 8. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z vladno politiko trošarin v obdobju izjemno nizkih cen nafte na katerega mora odgovoriti minister za finance.
Zastavil vprašanje v zvezi s transparentno notranjo delitvijo denarja na univerzah na osnovi objektivnih meril na katerega mora odgovoriti ministrica za izobraževanje znanost in šport.
14. 8. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s posledicami popolnega poloma demagogov Sirize v Grčiji in sprejetem paketu pomoči na katerega mora odgovoriti minister za finance.
7. 8. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s totalitarnim simbolom v prostorih MNZ na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
8. 7. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi s privatizacijo Telekoma na katerega mora odgovoriti predsednik Vlade.
15. 5. 2015
Zastavil vprašanje o ustreznosti napovedane obveznosti daljšega hranjenja računov na katerega mora odgovoriti minister za finance.
17. 4. 2015
Zastavil vprašanje v zvezi z zamenjavo direktorja OVS na katerega mora odgovoriti minister za kmetijstvo gozdarstvo in prehrano v funkciji ministra za obrambo.
25. 3. 2015
Zastavil vprašanje o ukrepih in preiskavi v zvezi z oviranjem uresničevanja ustavne pravice do referenduma na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
20. 2. 2015
Zastavil vprašanje o ugotovljenih nepravilnostih pri dveh razvojnih centrih na katerega mora odgovoriti minister za gospodarski razvoj in tehnologijo.
11. 2. 2015
Zastavil vprašanje o obsegu možne škode za Slovenijo zaradi zmage skrajnih levičarjev v Grčiji na katerega mora odgovoriti minister za finance.
20. 1. 2015
Zastavil vprašanje o posledicah spremembe tečaja švicarskega franka za državo Slovenijo na katerega mora odgovoriti minister za finance.
Zastavil vprašanje o preiskavi in ukrepih v zvezi z grožnjami novinarjem na katerega mora odgovoriti ministrica za notranje zadeve.
5. 12. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi z zmedo z energetskimi izkaznicami in njihovi pretirani ceni na katerega mora odgovoriti minister za infrastrukturo.
14. 11. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi s politiko trošarin na katerega mora odgovoriti minister za finance.
4. 11. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi z gospodarsko diplomacijo na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
24. 10. 2014
Zastavil vprašanje v zvezi s predorom Karavanke na katerega mora odgovoriti minister za infrastrukturo.

Št. poslanskih vprašanj in pobud

Branko Grims
Povprečje
Največ
120%
120
61.9111111111111%
62
427%
Vinko Gorenak
427