Matej Tašner Vatovec

Levica

opozicija

Osnovne informacije

Poslanska skupina: Levica
Prejel 1554 glasov v okraju Koper I
Število mandatov: 2
Prejšnji status: poslanec
Izobrazba: doktor znanosti iz filozofije
Starost: 36 let
Družbena omrežja:

Zadnje aktivnosti

22. 5. 2019
21. 5. 2019
Govoril na 8. redna seja Državni zbor
Govoril na 8. redna seja Državni zbor
Govoril na 8. redna seja Državni zbor
20. 5. 2019
Govoril na 8. redna seja Državni zbor
Govoril na 8. redna seja Državni zbor
Govoril na 8. redna seja Državni zbor
Govoril na 8. redna seja Državni zbor
17. 5. 2019
9. 5. 2019
Govoril na 4. redna seja Odbor za obrambo
Govoril na 4. redna seja Odbor za obrambo
26. 4. 2019
Zastavil vprašanje v zvezi z neupravičenim upoštevanjem dohodkov pri ugotavljanju upravičenosti do pravic iz javnih sredstev, na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
24. 4. 2019
Zastavil vprašanje v zvezi s stanovanjskimi nepremičninami in zazidljivimi parcelami v lasti Družbe za upravljanje terjatev bank, na katerega mora odgovoriti Vlada.
16. 4. 2019
Govoril na 7. redna seja Državni zbor
Govoril na 7. redna seja Državni zbor
15. 4. 2019
12. 4. 2019
Zastavil vprašanje v zvezi s kršitvami konkurenčne prepovedi pilotov Slovenske vojske in Policije, na katerega mora odgovoriti minister za obrambo, minister za notranje zadeve.
11. 4. 2019
Govoril na 9. redna seja Mandatno-volilna komisija
Govoril na 9. redna seja Mandatno-volilna komisija
Govoril na 9. redna seja Mandatno-volilna komisija
Govoril na 9. redna seja Mandatno-volilna komisija
Govoril na 9. redna seja Mandatno-volilna komisija
Govoril na 9. redna seja Mandatno-volilna komisija
27. 3. 2019
Govoril na 6. redna seja Državni zbor
Govoril na 6. redna seja Državni zbor
26. 3. 2019
Govoril na 6. redna seja Državni zbor
Govoril na 6. redna seja Državni zbor
Govoril na 6. redna seja Državni zbor
Zastavil vprašanje v zvezi z obeleževanjem vstopa Slovenije v NATO pakt v letu 2019, na katerega mora odgovoriti minister za obrambo.
Zastavil vprašanje v zvezi z načrtovanimi vojaškimi vajami v letu 2019, na katerega mora odgovoriti minister za obrambo.

Prisotnost na glasovanjih sej DZ skozi čas

Poslanska vprašanja in pobude

17. 5. 2019
13. 5. 2019
Zastavil vprašanje v zvezi s privatizacijo družbe SŽ-Tovorni promet, na katerega mora odgovoriti ministrica za infrastrukturo.
26. 4. 2019
Zastavil vprašanje v zvezi z neupravičenim upoštevanjem dohodkov pri ugotavljanju upravičenosti do pravic iz javnih sredstev, na katerega mora odgovoriti ministrica za delo družino socialne zadeve in enake možnosti.
24. 4. 2019
Zastavil vprašanje v zvezi s stanovanjskimi nepremičninami in zazidljivimi parcelami v lasti Družbe za upravljanje terjatev bank, na katerega mora odgovoriti Vlada.
12. 4. 2019
Zastavil vprašanje v zvezi s kršitvami konkurenčne prepovedi pilotov Slovenske vojske in Policije, na katerega mora odgovoriti minister za obrambo, minister za notranje zadeve.
26. 3. 2019
Zastavil vprašanje v zvezi z obeleževanjem vstopa Slovenije v NATO pakt v letu 2019, na katerega mora odgovoriti minister za obrambo.
Zastavil vprašanje v zvezi z načrtovanimi vojaškimi vajami v letu 2019, na katerega mora odgovoriti minister za obrambo.
22. 3. 2019
Zastavil vprašanje v zvezi z delovanjem vojaškega vadbišča na Počku, na katerega mora odgovoriti minister za obrambo.
19. 3. 2019
Zastavil vprašanje v zvezi z veljavno zakonodajo, ki spodbuja privatizacijo javnih storitev, na katerega mora odgovoriti Vlada.
12. 3. 2019
5. 3. 2019
Zastavil vprašanje v zvezi z mednarodno razvojno in humanitarno pomočjo Afganistanu, na katerega mora odgovoriti minister za zunanje zadeve.
Zastavil vprašanje v zvezi z donacijami orožja, streliva in denarja afganistanski vojski, na katerega mora odgovoriti minister za obrambo.
11. 2. 2019
Zastavil vprašanje v zvezi z zaskrbljujočim porastom potvarjanja zgodovine v Italiji, na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi z uporabo slovenskega jezika na območju Trsta, na katerega mora odgovoriti Vlada.
25. 1. 2019
Zastavil vprašanje v zvezi z nakupom opreme za avtomatsko prepoznavo registrskih tablic, na katerega mora odgovoriti minister za notranje zadeve.
Zastavil vprašanje v zvezi z gradnjo moškega zapora v Dobrunjah in ženskega na Igu ter oceno možnosti javno-zasebnega partnerstva, na katerega mora odgovoriti ministrica za pravosodje, minister za finance.
24. 1. 2019
Zastavil vprašanje v zvezi s popravo nedopustne revizije zgodovine ob 100-letnici slovenskega vojnega letalstva, na katerega mora odgovoriti minister za obrambo.
14. 1. 2019
Zastavil vprašanje v zvezi z razkritjem dokumentov o nezakonitem vračanju pribežnikov, na katerega mora odgovoriti Vlada.
Zastavil vprašanje v zvezi z vročanjem kazni za prometne prekrške, na katerega mora odgovoriti ministrica za pravosodje.
9. 1. 2019
Zastavil vprašanje v zvezi s problematiko obravnave spolnega nasilja, na katerega mora odgovoriti Vlada.
12. 12. 2018
16. 11. 2018
Zastavil vprašanje v zvezi z dvigom minimalne plače, na katerega mora odgovoriti predsednik Vlade.
25. 10. 2018
Zastavil vprašanje v zvezi s plačilom davka na tonažo, na katerega mora odgovoriti minister za finance.
27. 9. 2018
Zastavil vprašanje v zvezi s shodom fašistične skupine CasaPound v Trstu, na katerega mora odgovoriti Vlada.

Št. poslanskih vprašanj in pobud

Matej Tašner Vatovec
Povprečje
Največ
26%
26
13.4666666666667%
13
133%
Franc Trček
133

Prisotnost na glasovanjih sej DZ

Matej Tašner Vatovec
Povprečje
Največ