Dobro jutro! Pričenjam 29. sejo Mandatno-volilne komisije. Vse članice, člane in ostale prisotne prav lepo pozdravljam!
Obveščam vas, da imamo danes dve opravičili, in sicer sta se opravičila doktor Matej Tašner Vatovec in pa Anja Bah Žibert. Imamo pa tudi nekaj pooblastil: doktorica Vida Čadonič Špelič nadomešča Janeza Ciglerja Kralja, magister Miroslav Gregorič nadomešča magistrico Natašo Avšič Bogovič in pa Rado Gladek nadomešča Alenko Jeraj.
S sklicem seje ste prejeli naslednji dnevni red: 1. točka, Predlog za imenovanje guvernerja Banke Slovenije, člana Sveta Banke Slovenije, 2. točka, Predlog za imenovanje direktorja Agencije za zavarovalni nadzor, 3. točka, Predlog sklepa o imenovanju predsednika in članov Državne volilne komisije ter njihovih namestnikov. 12. Novembra 2024 pa sem predlagala še razširitev dnevnega reda seje s 2a, Predlog za izvolitev v sodniško funkcijo na sodniško mesto okrajne sodnice na Okrajnem sodišču v Celju. Ali želi kdo v imenu poslanske skupine predstaviti stališče do razširitve dnevnega reda? Ugotavljam, da ne. Torej, glasujemo o predlagani razširitvi dnevnega reda seje z novo 2a točko.
Glasujemo. 14 glasov za, nihče ni bil proti.
(Za je glasovalo 14.) (Proti nihče.)
Ugotavljam, da je predlog za razširitev sprejet.
Tako kot običajno, ste tudi danes nekatera gradiva za sejo prejeli v varovani predal v sistemu Udis zaradi varstva osebnih podatkov in če jih nameravate navajati, vas prosim, da me na to predhodno opozorite, ker moramo v takem primeru skladno s 1. členom poslovnika sejo zapreti za javnost.
Prehajamo na 1. TOČKO DNEVNEGA REDA - PREDLOG ZA IMENOVANJE GUVERNERJA BANKE SLOVENIJE, ČLANA SVETA BANKE SLOVENIJE,
ki ga je Državnemu zboru predložila predsednica Republike. Predlog ste članice in člani zaradi varstva podatkov prejeli v varovani predal v sistemu UDIS. K tej točki dnevnega reda sem vabila Urad predsednice republike, seje pa se udeležuje Jani Kovačič, generalni sekretar Urada predsednice republike, ki ga lepo pozdravljam.
Na podlagi drugega odstavka 152. člena Ustave Republike Slovenije guvernerja centralne banke imenuje Državni zbor. Imenuje ga za šest let in je lahko ponovno imenovan. Državni zbor mora o predlaganem kandidatu glasovati v 30 dneh po predložitvi predloga, glasovanje pa je tajno. In predlagani kandidat je imenovan, če zanj glasuje večina vseh poslancev.
Guverner Banke Slovenije magister Boštjan Vasle je 27.
junija 2024 obvestil predsednico Državnega zbora in predsednico Republike Slovenije, da mu 8. januarja 2025 poteče mandat. Predsednica republike je zato objavila poziv za zbiranje predlogov možnih kandidatov za prosto mesto člana Sveta Banke Slovenije, guvernerja, predsednica pa izmed prijavljenih kandidatov Državnemu zboru v imenovanje predlaga doktorja Antona Ropa. Predlog predsednice republike je obrazložen in vsebuje predlog kandidature, podpore kandidaturi, življenjepis in program kandidata, priložena pa mu je tudi pisna izjava kandidata, da sprejema kandidaturo.
Želite, gospod Kovačič, na tem mestu dodatno obrazložiti? Izvolite.
Spoštovana gospa predsednica komisije, hvala za besedo in priložnost, da predstavim predlog predsednice republike.
Spoštovane poslanke, spoštovani poslanci, članice in člani Mandatno-volilne komisije! Na javni poziv predsednice republike smo v njenem uradu prejeli sedem kandidatur. Kot pri vseh tovrstnih postopkih doslej, smo 3. in 4. oktobra s kandidati opravili pogovor, ker je predsednica republike končno odločitev želela sprejeti čim bolj objektivno, neodvisno in na temeljih strokovnosti in kompetentnosti, ki so nujni za vodenje Banke Slovenije. Pogovor s kandidati, ki so dobili možnost, da osebno predstavijo svojo vizijo vodenja naše osrednje banke v naslednjem mandatu, je opravila šestčlanska komisija, ki je predsednici republike predstavila podrobno poročilo o pogovorih na povabilo predsednice republike sta v komisiji sodelovala mednarodno priznana in ugledna strokovnjaka s področja bančništva, nekdanja guvernerja Banke Slovenije, doktor France Arhar in magister Mitja Gaspari. Predsednica republike jima je hvaležna za strokovno opolnomočenje postopka. Po preučitvi prijavne dokumentacije, poročila o opravljenih pogovorih, pogovorih z vodji vseh poslanskih skupin in predstavnikoma narodnih skupnosti, osebnem pogovoru z dvema kandidatoma ter daljšem temeljitem razmisleku se je predsednica republike odločila, da Državnemu zboru predlaga, da za člana Sveta Banke Slovenije, guvernerja imenuje doktorja Antona Ropa.
Predsednica republike poudarja, da ima predlagani kandidat izmed vseh prijavljenih največ strokovnih, znanstvenih in vodstvenih izkušenj s področja bančništva, ekonomske in denarne politike ter upravljanja in vodenja velikih sistemov, ki jih je pridobil v Sloveniji in v tujini, v nadaljevanju bom izpostavil nekaj ključnih. Doktor Anton Rop je diplomiral in magistriral na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani, doktoriral pa na priznani Frankfurt School of Finance & Management na temo ekonomskih politik v času kriz. Med drugim je kot minister za finance in predsednik Vlade Republike Slovenije aktivno sodeloval v pripravah Slovenije za vstop v mehanizem deviznih tečajev, ki je bil pogoj za kasnejšo pridružitev območju evra. Slovensko vlado je vodil v času podpisa evropske pogodbe in vstopa v Evropsko unijo. Je nekdanji poslanec v državnem zboru, kjer je med drugim predsedoval odboru za finance in monetarno politiko. Dodatne izkušnje na področju bančništva je pridobil tudi kot član nadzornih svetov. Bil je podpredsednik Evropske investicijske banke, ene od najpomembnejših finančnih institucij Evropske unije, v katerih, v kateri je med drugim vodil sofinanciranje pomembnih infrastrukturnih in razvojnih projektov. V številnih državah članicah Evropske unije, na zahodnem Balkanu in v Ukrajini, zadolžen pa je bil tudi za program skupne pomoči pri podpori projektov v evropskih regijah in post evalvacijo operacij. Banke republiko Slovenijo je predstavil v Odboru direktorjev Evropske investicijske banke, deloval pa je tudi kot nadomestni guverner Evropske banke za obnovo in razvoj, katere delničarka je Evropska investicijska banka. Danes je doktor občasni podpredsednik Evropske investicijske banke, poleg tega je avtor več strokovnih člankov, svoji kandidaturi pa je predložil tudi obširno vizijo vodenja banke v naslednjem mandatu. Spoštovane gospe poslanke in spoštovani gospodje poslanci! Predsednica republike je prepričana, da bo doktor Anton Rop zaradi svojega obširnega strokovnega znanja in dolgoletnih strokovnih, znanstvenih in vodstvenih izkušenj iz domačega in mednarodnega okolja. Poslanstvo vodenja naše centralne banke je opravljal strokovno, skrbno, preudarno in neodvisno. Predsednica republike je prepričana, da doktor Anton Rop izpolnjuje visoka pričakovanja za vodenje Banke Slovenije in je kandidat, ki je vreden podpore poslank in poslancev Državnega zbora.
Vsled vsega navedenega spoštovanim poslankam in poslancem predlaga, da ga imenujejo za člana Sveta Banke Slovenije, guvernerja. Hvala za vašo pozornost.
Najlepša hvala.
Odpiram razpravo poslank in poslancev. Želi kdo besedo? Ugotavljam, da ne. Torej zaključujem razpravo in dajem na glasovanje naslednji predlog sklepa: Mandatno-volilna komisija predlaga Državnemu zboru, da za guvernerja Banke Slovenije in člana Sveta Banke Slovenije za dobo šestih let imenuje doktorja Antona Ropa, ki bo funkcijo nastopil po izteku mandata guvernerju magistru Boštjanu Vasletu. Glasujemo. Za je glasoval en poslanec, proti pa jih je bilo 9.
(Za je glasoval eden.) (Proti 9.)
Ugotavljam, da predlog sklepa ni sprejet, o čemer bomo poročali predsednici Državnega zbora.
Glede na izid glasovanja Mandatno-volilna komisija torej Državnemu zboru predlaga, da doktorja Antona Ropa ne imenuje za guvernerja in člana Sveta Banke Slovenije. Končno odločitev o imenovanju kandidata bo sprejel Državni zbor s tajnim glasovanjem in z večino glasov vseh poslank in poslancev.
Zaključujem to točko dnevnega reda. Gospodu Kovačiču pa se zahvaljujem za sodelovanje.
Imamo še eno pooblastilo, in sicer od tega trenutka dalje nadomešča magistrico Natašo Avšič Bogovič Katarina Štravs.
Prehajamo na 2. TOČKO DNEVNEGA REDA, TO PA JE PREDLOG ZA IMENOVANJE DIREKTORJA AGENCIJE ZA ZAVAROVALNI NADZOR, ki ga je Državnemu zboru predložila Vlada.
Predlog ste zaradi varstva podatkov prejeli v varovani predal v sistemu UDIS. K tej točki dnevnega reda pa sem vabila Ministrstvo za finance. Seje se udeležuje državna sekretarka, Nikolina Prah, ki jo prav lepo pozdravljam!
Zakon o zavarovalništvu določa, da direktorja Agencije za zavarovalni nadzor imenuje in razrešuje Državni zbor na predlog Vlade. Mandat direktorja agencije je šest let in je lahko tudi ponovno imenovan. Vlada je na podlagi izvedenega javnega natečaja za položaj direktorja Agencije za zavarovalni nadzor izmed dveh primernih kandidatov izbrala kandidata magistra Gorazda Čibeja ter ga predlaga Državnemu zboru v imenovanje za dobo šestih let, pri čemer položaj nastopi 1. januarja 2025. Predlogu Vlade je priložen življenjepis kandidata z dokazili o izpolnjevanju zakonskih pogojev za imenovanje na mesto direktorja agencije.
Državna sekretarka, izvolite besedo.
Hvala lepa. Spoštovane poslanke, spoštovani poslanci! Agencija za zavarovalni nadzor je regulator in nadzorni organ na področju zavarovalništva. Kot ste v uvodnih besedah omenili Zakon o zavarovalništvu določa tako status same agencije, kot tudi postopek in pogoje za imenovanje direktorja. Direktor je imenovan za obdobje šestih let. Obstoječemu direktorju mandat poteče z iztekom letošnjega leta, tako da se s 1. 1. 2. 2025 imenuje novega. Državni zbor imenuje direktorja na predlog Vlade. To je tudi predmet današnje obravnave.
Predlog Vlada poda na podlagi izvedenega javnega natečaja, medtem ko so pogoji, ki jih mora kandidat izpolnjevati in tudi sam direktor agencije so določeni ravno tako v zakonu. Gre za to, da mora izpolnjevati pogoje, da je državljan Republike Slovenije, da ima najmanj deset let delovnih izkušenj, da je priznan strokovnjak s področja financ in gospodarskega prava, da ima ustrezne vodstvene izkušnje, da je zaključil najmanj študijski program druge stopnje, da na višji ravni obvladal vsaj en svetovni jezik in da ni bil pravnomočno obsojen za kaznivo dejanje. Vse te pogoje je tudi preverila posebna natečajna komisija, ki je bila imenovana po objavljenem javnem natečaju. Objavljen je bil 13. maja 2024 v Uradnem listu. Kot je bilo omenjeno, prijavljenih je bilo več kandidatov. Sama natečajna komisija je proučila izpolnjevanje vseh pogojev, ocenila, da sta dva primerna, gospod Čibej je eden izmed kandidatov, ki je primeren. Torej, magister gospod Čibej je sicer univerzitetni diplomirani pravnik, je tudi magister evropskega prava, ima več kot 20 let delovnih izkušenj, od tega je od leta 2006 že zaposlen na Agenciji za zavarovalni nadzor na različnih delovnih mestih. Navedeno pomeni, da zelo dobro pozna tako ustroj delovanja agencije, njeno poslovanje ima veliko izkušenj tako s področja zavarovalništva kot tudi gospodarskega prava in financ. Vse to je tudi Vlada upoštevala ob tem, ko je gospoda Čibeja predlagala za kandidata in predlagamo, da ga Državni zbor podpre. Hvala.
Hvala lepa. Odpiram razpravo poslank in poslancev. Ugotavljam, da ni interesa. Torej zaključujemo in prehajamo na glasovanje. Na glasovanje pa dajem naslednji predlog sklepa: Mandatno-volilna komisija predlaga Državnemu zboru, da sprejme sklep, s katerim se za direktorja Agencije za zavarovalni nadzor za dobo šestih let imenuje magister Gorazd Čibej, pri čemer položaj nastopi 1. januarja 2025.
Glasujemo. 11 glasov za, nihče ni bil proti.
(Za je glasovalo 11.) (Proti nihče.)
Ugotavljam, da je sklep sprejet.
Zaključujem to točko dnevnega reda.
Državni sekretarki pa hvala lepa za sodelovanje.
Sedaj pa prehajamo na 2. TOČKO DNEVNEGA REDA, TO PA JE PREDLOG ZA IZVOLITEV V SODNIŠKO FUNKCIJO NA SODNIŠKO MESTO OKRAJNE SODNICE NA OKRAJNEM SODIŠČU V CELJU, ki ga je Državnemu zboru predložil Sodni svet.
Obrazložen predlog Sodnega sveta ste članice in člani zaradi varstva podatkov prejeli v varovani predal sistem UDIS. K tej točki pa sem vabila predsednico Sodnega sveta doktorico Urško Kežmah. Seje pa se udeležuje član Sodnega sveta, gospod Andrej Razdrih. Lep pozdrav!
Sodni svet Državnemu zboru predlaga, da v sodniško funkcijo na sodniško mesto okrajne sodnice na Okrajnem sodišču v Celju izvoli Patricijo Weiss. Želite, gospod Razdrih na tem mestu dodatno obrazložiti predlog?
Izvolite.
Hvala za besedo, lep pozdrav vsem! Samo par besed. Slovensko sodstvo prehaja v sedanjem času v veliko menjavo generacij. Sodniki se upokojujejo in treba je seveda izvoliti, izbrati nove. Na Okrajnem sodišču v Celju se upokojuje sodnica, zato je bil pač razpisan ta razpis, na katerem se je javilo 17 kandidatov, 6 jih je sicer potem umaknilo kandidaturo. Mi smo izbrali tri kandidatke za predstavitev, za pogovor in med temi tremi je najbolj izstopala Patricija Weiss.
Najlepša hvala. Odpiram razpravo. Ni interesa.
Na glasovanje torej dajem naslednji predlog sklepa: Mandatno-volilna komisija predlaga Državnemu zboru, da sprejme sklep, s katerim se v sodniško funkcijo na sodniško mesto okrajne sodnice na Okrajnem sodišču v Celju izvoli Patricija Weiss.
Glasujemo. 10 glasov za, nihče ni bil proti.
(Za je glasovalo 10.) (Proti nihče.)
Ugotavljam, da je predlog sprejet.
Zaključujem to točko dnevnega reda in se gospodu Razdrihu zahvaljujem. Na svidenje.
Sedaj pa prehajamo na 3. TOČKO DNEVNEGA REDA PREDLOG SKLEPA O IMENOVANJU PREDSEDNIKA IN ČLANOV DRŽAVNE VOLILNE KOMISIJE TER NJIHOVIH NAMESTNIKOV.
Kot gradivo za to točko dnevnega reda ste prejeli: obvestilo o izteku mandata Državne volilne komisije, javni poziv za zbiranje kandidatur, poziv poslanskim skupinam k predlaganju kandidatov, prijave oziroma predloge kandidatov, ki ste jih zaradi varstva podatkov prejeli v varovani predal sistem UDIS, seznam predlaganih oziroma prijavljenih kandidatov ter delovno besedilo predloga sklepa skladno z zakonom o volitvah v državni zbor.
Državno volilno komisijo imenuje Državni zbor. Državno volilno komisijo sestavljajo predsednik in pet članov ter njihovi namestniki. Za predsednika Državne volilne komisije in njegovega namestnika se imenujeta sodnika Vrhovnega sodišča, dva člana in dva namestnika članov Državne volilne komisije pa se imenujeta izmed pravnih strokovnjakov, na kar se trije člani in trije namestniki članov Državne volilne komisije imenuje po predlogih poslanskih skupin, pri čemer se upošteva sorazmerna zastopanost političnih strank. Člani državne volilne komisije in njihovi namestniki so lahko samo osebe, ki imajo volilno pravico, nihče pa ne more biti član več kot enega volilnega organa. Državna volilna komisija se imenuje za štiri leta. Aktualnim članom Državne volilne komisije pa se s 16 decembrom izteka mandat, zato je Mandatno-volilna komisija v Uradnem listu Republike Slovenije številka 81/24 z dne 20. septembra 2024 objavila javni poziv za zbiranje kandidatur za predsednika in namestnika predsednika in namestnika predsednika Državne volilne komisije izmed sodnikov Vrhovnega sodišča in za dva člana in dva namestnika članov Državne volilne komisije izmed pravnih strokovnjakov ter pozvala tudi vse poslanske skupine k predlaganju kandidatov za tri člane in tri namestnike članov Državne volilne komisije. Na podlagi javnega poziva za zbiranje kandidatur in poziva poslanskim skupinam smo prejeli prijavo enega kandidata za mesto predsednika, prijavo ene kandidatke za mesto namestnice predsednika, prijave oziroma predloge devetih kandidatov za dva člana Državne volilne komisije izmed pravnih strokovnjakov, pri čemer osem kandidatov hkrati kandidira tudi za namestnika člana. Prijave oziroma predloge osmih kandidatov za dva namestnika člana Državne volilne komisije izmed pravnih strokovnjakov, predloge treh kandidatov za tri člane po predlogih poslanskih skupin ter predloge petih kandidatov za tri namestnike članov po predlogih poslanskih skupin. Vse prijave oziroma predlogi so bili pravočasni in so tudi popolni. Za člane Mandatno-volilne komisije je kot delovno gradivo pripravljen seznam predlaganih oziroma prijavljenih kandidatov za predsednika in pet članov Državne volilne komisije ter njihovih namestnikov, ker imamo za mesti predsednika in namestnika predsednika, ter za tri mesta članov Državne volilne komisije, ki se imenujejo na predlog poslanskih skupin toliko kandidatov, kot je prostih mest, predlagam, da o uvrstitvi teh kandidatov v predlog sklepa glasujemo z glasovalno napravo za preostala mesta članov in namestnikov članov Državne volilne komisije, kjer pa je kandidatov več, kot je prostih mest, pa bi glasovanje opravili z glasovnicami. Glede na to, da nekateri kandidati kandidirajo tako za člana kot za namestnika člana, bomo glasovanje z glasovnicami izvedli v dveh delih, in sicer bomo najprej opravili glasovanje za člane, potem pa, glede na izid tega glasovanja, še glasovnice pripravimo za glasovanje o namestnikih članov.
Preden pa preidemo na glasovanje, želim odpreti še razpravo, če želi še kdo kaj dopolniti, pripomniti, predlagati. Ugotavljam, da ne.
Prehajamo na glasovanje o uvrstitvi kandidata za predsednika Državne volilne komisije v predlog sklepa, ki ga bomo posredovali v odločitev Državnemu zboru. Najprej dajem na glasovanje naslednji predlog sklepa: Peter Golob kot kandidat za predsednika se uvrsti v Predlog sklepa o imenovanju predsednika in članov Državne volilne komisije ter njihovih namestnikov.
Glasujemo. 10 glasov za, nihče ni bil proti.
(Za je glasovalo 10.) (Proti nihče.)
Ugotavljam, da je sklep sprejet.
Sedaj dajem na glasovanje Predlog sklepa o uvrstitvi kandidatke za namestnico predsednika, in sicer: Maja Baškovič kot kandidatka za namestnico predsednika se uvrsti v Predlog sklepa o imenovanju predsednika in članov Državne volilne komisije ter njihovih namestnikov.
Glasujemo. 10 glasov za, nihče ni bil proti.
(Za je glasovalo 10.) (Proti nihče.)
Ugotavljam, da je sklep sprejet.
Prehajamo na glasovanje o uvrstitvi treh kandidatov za člane Državne volilne komisije na predlog poslanskih skupin v predlog sklepa, in sicer se predlog glasi: Marjan Jarkovič, Terezija Trupi in Drago Zadrgal kot kandidati za člane na predlog poslanskih skupin se uvrstijo v Predlog sklepa o imenovanju predsednika in članov Državne volilne komisije ter njihovih namestnikov.
Glasujemo. 15 glasov za, nihče ni bil proti.
(Za je glasovalo 15.) (Proti nihče.)
Ugotavljam, da je tudi ta predlog sprejet.
Sedaj pa glede na to, da je kandidatka Terezija Trupi že določena kot kandidatka za članico, ne bo uvrščena torej na glasovnico za namestnico člana po predlogih poslanskih skupin. Sedaj moramo glasovati še o dveh članih Državne volilne komisije izmed pravnih strokovnjakov, ker izbiramo med več kandidati, kot se jih imenuje, bomo glasovali z glasovnico, za to pa potrebujemo tudi komisijo. Predlagam, da glasovanje vodi komisija v naslednji sestavi: magistrica Bojana Muršič, Poslanska skupina SD, kot predsedujoča, Jurij Lep, Poslanska skupina Svoboda, kot član ter Rado Gladek, Poslanska skupina SDS, kot član. Pričenjam glasovanje o sestavi komisije.
Glasujemo. 15 glasov za, nihče ni bil proti.
(Za je glasovalo 15.) (Proti nihče.)
Ugotavljam, da je predlog sprejet.
Na glasovnici, ki jo boste prejeli, je navedenih devet kandidatov, izmed katerih bomo izbirali dva, in sicer so kandidati: Alenka Antloga, Mitja Breznik, doktor Marko Kambič, doktor Janez Pogorelec, doktor Miloš Senčur, Mitja Šuligoj, Ksenija Vencelj, doktorica Saša Zagorc in Nina Žnidaršič. Mandatno-volilna komisija bo odločala z večino opredeljenih glasov navzočih članov komisije. Kandidati so na glasovnici navedeni po abecednem vrstnem redu. Glasuje se tako, da se obkroži zaporedna številka pred priimkom kandidata. Glasovnica, na kateri bosta obkrožena več kot dva kandidata, ne bo veljavna, neveljavna pa bo tudi glasovnica, ki ne bo izpolnjena, in glasovnica, iz katere volja poslanca ne bo jasno razvidna. Določena bosta tista dva kandidata, ki bosta prejela najvišje število glasov članov Mandatno-volilne komisije. Sedaj bom prosila komisijo, da razdeli glasovnice. Glasovanje bo trajalo 5 minut, torej do 9.32. Po opravljenem glasovanju pa potrebujejo člani komisije nekaj časa za glasove, da jih preštejejo, in sejo bomo nadaljevali ob 9.40.
... ugotavljala izid glasovanja za dva člana volilne komisije izmed pravnih strokovnjakih. Razdeljenih je bilo 15 glasovnic. Nerazdeljeni sta bili dve glasovnici. Oddanih je bilo 15 glasovnic, neveljavne ni bilo nobene. Veljavnih je bilo 15 glasovnic. Kandidati so prejeli naslednje število glasov: pod zaporedno številko ena Antloga Alenka nič glasov, pod zaporedno številko dva Breznik Mitja 8 glasov, pod zaporedno številko tri Kambrič doktor Marko 5 glasov, pod zaporedno številko štiri Pogorelec doktor Janez en glas, pod zaporedno številko pet Senčur doktor Miloš en glas, pod zaporedno številko šest Šuligoj Mitja 9 glasov, pod zaporedno številko sedem Vencelj Ksenija glasov, pod zaporedno številko osem Zagorc doktor Saša nič glasov in pod zaporedno številko devet Žnidaršič nič glasov. Največ opredeljenih glasovnic članov in članov Mandatno-volilne komisije sta prejela dva kandidata, pod zaporedno številko šest Šuligoj Mitja 9 glasov in pod zaporedno številko dva Breznik Mitja 8 glasov. Hvala lepa.
Na podlagi izida glasovanja ugotavljam, da smo določili kandidata za dva člana Državne volilne komisije izmed pravnih strokovnjakov, ki ju bomo vključili v besedilo predloga sklepa, ki ga bomo posredovali v odločitev Državnemu zboru.
Preden nadaljujemo z glasovanjem za namestnike članov Državne volilne komisije, moramo sejo ponovno prekiniti za pripravo nove glasovnice. Deset minut bomo dali, pet, okej, 5 minut, da ima služba čas, da pripravi to glasovnico, ker so nekateri izmed kandidatov, ki kandidirajo tudi za namestnike članov, že izbrani za kandidate za člane. Torej, nadaljujemo sejo ob 9.45. Hvala lepa.